Spektra Čkyně

 

eshop


Spektra Čkyně - barvy,laky, Powered by Joomla!
Barevná inspirace

paint-chip-coloursOdhaduje se, že lidé jsou schopni rozeznat přes sedm milionů barevných odstínů. Pro necelých osm tisíc z nich existuje název. Ale ať už chcete mít ložnici citronovou či vanilkovou, hlavně se v ní musíte cítit dobře.

Ať už se budete rozhodovat o barvě fasády domu, bytového nátěru nebo nábytku a doplňků, není dobré spoléhat jen na současné trendy. Důležitý je hlavně vlastní pocit z dané barvy a to, jak na člověka působí.

Vždy je lepší dát před výraznými barvami přednost těm neutrálním, běžným v přírodě, nebo jemným tónům. Tolik nedráždí, jsou uklidňující a většinou se tak rychle neomrzí. Použít výraznou barvu můžete spíše u doplňků nebo do vhodného kontrastu. Nemělo by jí však být příliš mnoho.

 

Více zde »

 


Žlutá

dodává prostoru slunečný, radostný nádech a má pozitivní a povzbuzující účinek. Rovněž podporuje kreativitu a rozumovou činnost. Světlé odstíny okru a žluté spolu se dřevem působí nejen teplým dojmem, v této kombinaci s doplňky vytváří velmi elegantní a reprezentativní prostředí. 

Zelená

je barva přírody, tvořivosti a naděje. V zářivě zelených tónech zařízené místnosti vyvolávají pocit spokojenosti, uvolnění a vyrovnanosti. Zelená působí příznivě jak vedle teplých žlutavých, tak i vedle studených modrých a šedivých barev. Proto ji můžeme kombinovat jak s teplým dřevem, tak i chladným kovem  

Červená

je jako symbol života, krve a všeobecně vitality. Červená barva je vysloveně silnou. Restaurace, kuchyň či jídelna v červeném tónu podporuje chuť k jídlu. 

Oranžová

je barva ohně. Proto tato barva automaticky vyvolává pocit tepla, bezpečí a útulnosti. Děti reagují na oranžovou barvu velmi pozitivně. Zajímavá je kombinace se zelenou, kde se oranžová stará o energii a zelená o duševní pohodu. 

Modrá

barva uklidňuje a zmírňuje nervozitu, neklid a poruchy spánku. Modrá a modrozelená jako barvy vody a ledu jsou však také pociťovány jako studené. Skutečně může člověk v místnostech, v nichž tyto barvy převládají, mít v zimě pocit, že nejsou dostatečně vytopené i když je tam objektivně dost teplo. Je ideální pro místnosti, kde bychom měli odpočívat – ložnici a koupelnu.  

Fialová

má stejné účinky jako modrá a indigo. Vede nás do nitra, je to barva vnitřní harmonie. Koncentrace, bezpečí, meditace, tíha, uzavřenost. Leonardo da Vinci, kterého můžeme mezi znalci barev označit za velikána, tvrdil, že fialová sklíčka v oknech katedrál mnohonásobně zvyšují meditační a spirituální účinky.  

Béžová

vyvolává pocit volnosti, tolerance, přirozenosti. Sama o sobě je nudná, ale v kombinaci s výraznými barvami (červená, černá, hnědá), ale i s odvážnějšími odstíny, jako je růžová a fialová, vytvářejí velmi elegantní prostředí.  

Hnědá

je přírodní barva, vyjadřuje sounáležitost, stálost a bezpečí. Patří na podlahu, stěny a nábytek. Místnost ale potřebuje oživit i jiným tónem, pomůže kombinace s oranžovou, červenou i fialovou. Vzbuzuje dojem hloubky, působí až tíživě. Zužuje prostor a ztenčuje objemy. Toho všeho je ale možné různě využít, například v kombinaci s bílou patří k nejkontrastnějším kombinacím. Velice se hodí třeba na vysoké stropy v komerčních prostorech k optickému schování různých trubek, kabelů, vzduchotechniky atd.

 

Kontakt

Jana Bártová - prodejna
Čkyně 283
mobil: 736 770 829
e-mail: 1spektra@seznam.cz

IČ: 69559074
DIČ: CZ6460291904

Otevírací doba prodejny:
Po - Pá 8.00 - 17.00 hod.
So -      8.00 - 11.00 hod.
po telefonické domluvě kdykoli

Zimní čas:
Po - Pá 8.00 - 16.00 hod.
So -    zavřeno
po telefonické domluvě otevřeme i o víkendu

 

Miroslav Bárta - práce malířské
mob. 736 770 842

Barvy v akci

  • Spektra Čkyně - barvy,laky
  • Spektra Čkyně - barvy,laky
  • Spektra Čkyně - barvy,laky
  • Spektra Čkyně - barvy,laky
  • Spektra Čkyně - barvy,laky